Очищувачі
Вироби з натурального і штучного каменю, що знаходяться всередині приміщення і зовні, піддаються різним негативним факторам. Всі ці фактори не тільки псують зовнішній вигляд виробів, але і скорочують термін їх експлуатації.
Камінь міцний, довговічний і надійний, але він вимагає захисту і догляду, для продовження терміну його служби.
До вибору миючих засобів для каменю потрібно поставитися дуже серйозно, так як деякі з них руйнують кальцій, який входить до складу природного каменю. Миючі засоби не руйнують структуру каменю як кислотні, але згодом призводять до того, що камінь починає бліднути. Завжди необхідно на невеликій ділянці оброблюваної поверхні тестувати всі миючі засоби, перед нанесенням на всю основну поверхню.
Перед нанесенням очищувальних засобів на кам'яну поверхню, спершу необхідно її очистити від сміття, бруду і абразивних частинок, які можуть пошкодити структуру каменю. Це роблять за допомогою щітки або пилососа. Далі проводять вологе прибирання за допомогою спеціальних миючих засобів для каменю. При частому використанні таких засобів необхідно буде просто мити кам'яну поверхню зі спеціальними миючими засобами. При більш сильних забрудненнях ці розчини використовуються в більшій концентрації.
Спеціальні миючі засоби для каменю не тільки розчиняють і видаляють бруд, але і утворюють на поверхні тонкий захисний шар, який полегшує догляд за каменем.
Фахівці радять для досягнення найкращого результату наносити засіб в два шари: перший - для видалення бруду, другий - для створення захисної плівки. Після того як поверхня вимита з миючим засобом, її необхідно обробити захисними просоченнями. Очищення відкриває пори каменю, тому його треба обов'язково обробити захисними засобами. Перед цим обов'язково треба добре висушити поверхню, шляхом провітрювання.